قیمت نمک آبی

نمک آبی نمکی است کاملا کم یاب و انحصاری و مخصوص استان سمنان و شهرستان گرمسار . از این نمک دو نوع موجود است  یکی در شهرستان گرمسار و معادن نمک گرمسار که به صورت نمک های آبی کریستالی بوده و دیگری  در شهر سمنان و معدن نمک متعلق به نیروی هوائی که به صورت دانه های آبی در دل نمک های کلوخه شکری می‌باشد و از نظر مقایسه نمک های کریستال آبی گرمسار تا 8 برابر با کیفیت تر و خلوصیت و از نطر بازدهی پزشکی و … مناسب تر است  از نمک سمنان  و از نظر قیمت  نیز تقریبا 5 برابر تا 10 برابر  نمک گرمسار از  نمک سمنان گران‌تر است.

این نوع نمک با توجه به میزان رنگ آبی داخل آن و فراوانی داخل آن قیمت دارد و معمولا  از 15%  تا 75%  دسته بندی شده و از کیلو 800 هزارتومان تا 1میلیون 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود در حالی که نمک سمنان معمولا از کیلوئی 150 هزارتومان تا 350هزار تومان خرید و فروش شده است.

 

برای اطلاع از قیمت سنگ نمک،نمک خوراکی و سایر نمک‌ها با کارشناسان سایت نمک پاینده تماس بگیرید.

02334243715 -02334208302

در زمان خریدنمک آبی لازم است به برخی نکات دقت کنید تا محصولی که با قیمت نسبت بالا خریداری می‌کنید، تقلبی نباشد و بتوانید از خواص فراوان آن بهره‌مند شوید. به طور کلی این نمک هیچگاه به صورت یکپارچه و کامل آبی نیست و در واقع اصل آن دارای ترکیبی از کریستال سفید با تکه‌ها یا رگه‌های آبی  می‌باشد. به علاوه برند تولیدکننده‌ی این محصول اهمیت بسیاری دارد. بنابراین در زمان خرید ان به شناخته شده بودن برندش توجه کنید.

فروش نمک آبی

فروش این نمک توسط بسیاری از عرضه‌کنندگان انجام می‌شود. ولی در واقع این محصول کمیاب تنها در معادنی از گرمسار در شهر سمنان قابل اکتشاف است. به همین دلیل لازم است تا نسبت به تهیه‌ی آن از نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های معتبر  اقدام نمایید تا فریب سودجویان این محصول منجر به صرف هزینه بالا در قبال تحویل محصول تقلبی به شما نشود.

تولید نمک آبی

همان‌گونه که اشاره شد، این نوع نمک که به نمک ایرانی معروف است، در استان سمنان اکتشاف و استخراج می‌شود. این فرایند به دلیل وجود رگه‌های آبی آن در میان سنگ‌های نمک معمولی بسیار دشوار است. در واقع یکی از دلایل بالا بودن قیت این نوع نمک همین دشواری فرایند تولید آن می‌باشد.

صادرات نمک آبی

این نوع نمک که تنها در ایران و معادن نمک گرمسار در استان سمنان یافت می‌شود، از کمیاب‌ترین نمک‌های جهان به شمار می‌آید. در واقع صادرات نمک آبی صرفا توسط کشور ما انجام می‌شود. البته با وجودی که این ماده‌ی خاص بسیار کمیاب است و مزایایی مانند عناصر فوق العاده و ظاهر زیبا و طعم و مزه عالی این نمک، موجب جلب طرفداران بسیاری در سراسر دنیا به آن شده است، ولی به دلیل قیمت بالا و کم بودن میزان استخراج، کشورهای محدودی به خرید آن اقدام می‌کنند. این نکته باید در صادرات آن در نظر گرفته شود.

سوالات مهم در خصوص آن ؟

  •  از کجا بخریم
  •  چگونه بخریم ؟
  • چگونه از سلامت این نمک و از تقلبی نبودن آن مطمئن شویم ؟
  • این نوع نمک ایا واقعا طبی است ؟
  • چرا کمیاب است ؟
  • چرا گران است ؟
  • فواید آن واقعا چیست ؟

همه این پرسش‌ها را می‌توانید در مقالات مربوطه از گروه کارخانجات نمک و معادن نمک پاینده . خانه نمک . گروه محققین نمک پاینده  پیگیری و مطالعه کنید .  به سایت های تخصصی و اموزشی نمک پاینده مراجعه نمائید ((  راه های تماس با مجموعه

نمک پاینده .خانه نمک-  02334208302 الی 04     و 02334243715 و 16    و 02334208363 و64   و همراه   09109022773  و 09109332773  و 09124312773  و 09125321778    و سایت https://www.saltpayandeh.com/     و  http://namakpayandeh.com/  و https://salthome.ir/ )

 

 

 

خواص نمک آبی

فروش نمک آبی

BUY NOW