سنگ نمک چیست و مهمترین کاربردهای آن چه می باشد؟

سنگ نمک یا سنگ هالیت نام معدنی برای ماده ای است که به “نمک” معروف می باشد. نام شیمیایی آن کلرید سدیم بوده و سنگ آن بیشتر متشکل از هالیت است و به همین دلیل به “سنگ نمک” شهرت پیدا کرده.

سنگ نمک چگونه تولید می شود؟

سنگ هالیت یا سنگ نمک، مواد معدنی رسوبی است که معمولا در شرایط جوی اسیدی که در آن آب اقیانوس تبخیر می شود، تشکیل می گردد. هرچند بسیاری از دریاچه ها مانند دریاچه ی بزرگ نمک در آمریکای شمالی  و بحر المیت بین اردن و فلسطین مکان هایی هستند که این روزها در آنها این سنگ تشکیل شده و وجود دارد. با گذشت زمان زمین شناسی، رسوب های عظیم و بزرگ نمک هنگامی تشکیل شده اند که بخش هایی از آب دریا درحوضه های محدود تبخیر شدند. برخی از این رسوبات ته نشین شده ی نمک هزار برابر ضخامت پا می باشند. هنگامی که عمیقا سوخته شوند، می توانند فشانده شوند تا گنبدهای نمکی را تشکیل دهند.

سنگ نمک (سنگ هالیت) چه کاربردهایی دارد؟

سنگ هالیت کاربردهای فراوانی دارد. بسیاری از نمک ها خرد شده و برای مثال در زمستان ها بر جاده ها ریخته می شوند تا یخ و برف را به راحتی کنترل کنند. نمک برای انسان ها و جانداران دیگر از مهمترین مواد غذایی به شمار می رود. همچنین می توان برای خوش طعم کردن انواع غذاها از آن استفاده کرد. نمک ماده ی معدنی مهمی است که بشر آن را می شناسد و از آن در بسیاری از زمینه ها به خصوص غذایی، بهره می برد.

سنگ نمک سالت پاینده

*نمونه یک آنالیز سنگ نمک معمولی باخلوصیت 98.5%*

نتایج آزمون

RESULTS

محدوده استاندارد

Limits

واحد

METHODS

روش مرجع

UNIT

نوع آزمون

TESTS

Orange Rock Salt (Salt Cake) Complies With the ISIRI26 ISIRI 26 وضعیت ظاهری(Appearance)
salty taste and free from any external smells Complies With the ISIRI26 ISIRI 26 طعم و بو.(Taste and Odor)
0.2 * % ISIRI 3771 رطوبت(Moisture
98.2 * % ISIRI 3769 خلوص براساس وزن خشک(Purity
0.21 * % ISIRI 3770 مواد نامحلول در اب (وزن خشک

Insoluble in water

< 1.2 * % ISIRI 3258 So4 سولفات براساس(Sulfate)
0.9 * % ISIRI 4058 Ca+2کلسیم براساس(Calcium)
<0.01 * % ISIRI 4058 Mgمنیزیم برحسب (Magnesium)
0.2 * Mg/kg In House آهن       Iron (Fe)
<0.01 * Mg/kg ISIRI 26 آرسنیک  Arsenic (As)
< 0.02 * Mg/kg ISIRI 26 سرب Lead (Pb)
< 0.1 * Mg/kg ISIRI 26 مس   Copper(Cu)
< 0.01 * Mg/kg ISIRI 26 کادکیوم  (Cadmium (Cd)
1–ویژگی شیمیایی به غیر از رطوبت براساس ماده خشک سنجیده میشود

5-هرگونه کپی ازاین گزارش آزمون ممنوع است این گواهی الزاما به درخواست      شرکت نمک پاینده            بوده وهرگونه سوء استفاده وکپی بدون رضایت متقاضی پیگرد قانونی

تاریخچه ی سنگ هالیت در دوران باستان

آیا تا کنون به فواید و ویژگی های مهم انرژی بخش و درمانی نمک فکر کرده اید؟ سنگ هالیت که به نمک نیز معروف است، ماده ی معدنی است که روزانه با آن سر و کار داریم و علاوه بر خوشمزه کردن غذا، فواید بسیار دیگری دارد. در این مقاله سعی می کنیم تا شما را با ویژگی های انرژی زا و فوق العاده ی این سنگ آشنا سازیم.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، سنگ هالیت نام معدنی برای ماده ای است که ما به آن سدیم کلرید یا نمک می گوییم. نمک متشکل از دو ماده می باشد: سدیم و کلرین.

سدیم ماده ی متغیر، به رنگ نقره ای و به شدت واکنش در برابر آب می باشد. کلرین، ماده ای بسیار خطر و بالقوه گازی کشنده است اما هنگامی که با سدیم کلرید ترکیب می شود، ترکیب سفید رنگی را به وجود می آورد که برای انسان ها بسیار ضروری و مهم می باشد.

هنگامی که نمک با ویژگی های طبیعی و خام خود در طبیعت ظاهر می شود، به آن هالیت یا سنگ های نمک می گوییم. سنگ های نمک، نمک فسیل و هر آنچه که به هالیت سخت اطلاق می گردد، مرتبط به نمکی است که ما آن را می شناسیم.

از دوران باستان تا کنون، نمک توسط قوم های بزرگی مانند رومیان، یونانیان، آسیایی ها و عرب ها در شرایط گوناگون استفاده می شده است، چه در زمینه های تجاری و کاری چه در مراسم و مناسک های مذهبی و دینی. نمک نمادی برای از بین بردن انرژی منفی و دور کردن چشم بد و چشم زخم است. تقریبا در تمامی فرهنگ ها و رسوم مختلف، این سنگ به عنوان طلسمی قوی در برابر جادوی سیاه، جادوگری و دیگر اعمال شیطانی استفاده می شده است. علاوه بر ویژکی محافظتی، این سنگ می تواند عشق، شانس و محبت افرادی را که در اطراف شما هستند، جذب کند.

فواید سنگ نمک(سنگ هالیت)

نمک از کلکسیون های مهم و عرفانی مردم از دوران باستان تا کنون می باشد، به همین

دلیل هنگامی که از هالیت سخن می گوییم، می بایست فواید و ویژگی های نمک را نیز در

نظر داشته باشیم.

هالیت به طور ویژه برای تصفیه ی محیط یا روح بسیار توصیه می شود، چراکه نور همیشه انسان را احاطه می کند. هنگامی که محیط پاک نباشد، بهترین و سریع ترین راه برای تنظیم انرژی و بازگرداندن حالت طبیعی آن استفاده از نمک در حمام ها می باشد.

در بخش درمانی، می توان هالیت را التیام بخش و موثر دانست. با مخلوط کردن نمک در آب گرم و غرغره کردن آن می توان به راحتی تمامی دردها و بیماری هایی که مربوط به گلو می باشد را از بین برد.

اما فواید استفاده از این ماده ی معدنی تنها به بهبود یافتن گلو درد ختم نمی شود. می توانید با استفاده از دندان درد را آرام کرده و با استفاده از آب گرم و نمک، جای جوش را از بین ببرید.

نحوه ی کاربرد و استفاده از سنگ نمک ( سنگ هالیت )

به طور مختصر در خصوص نحوه ی استفاده از هالیت برای درمان صحبت کردیم. اکنون می خواهیم در زمینه ی انرژی بخش بودن این سنگ با ارزش صحبت کنیم.

از بهترین راه ها برای بهره بردن از این سنگ، آن است که آن را به حمام ببرید. سعی کنید تا پس از دوش گرفتن های روزانه، هرگاه احساس نیاز کردید، دوش آب نمک نیز بگیرید. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که آب نمک را روی سر خود نریزید. دوش آب نمک از گردن به پایین شروع می شود.

نمک را درون آب گرم و ظرف حل کنید. پس از دوش روزانه، ظرف آب نمک را دو دستی گرفته و از گردن به پایین به روی خود بریزید و در همان زمان تنها به نکات مثبت و خوب فکر کنید. نیازی نیست تا گلوله ها و بلورهای نمکی را از روی بدن خود پاک کنید، چراکه این دوش تنها برای پاک کردن ذهن و روح شما است و نه پاک کردن جسمتان. پس از دوش آب نمک می توانید خودتان را خشک کنید.

همچنین از دیگر نکات مهمی که درباره ی هالیت وجود دارد آن است که این سنگ بسیار حساس بوده و استفاده از آن در جواهرات نسبت به دیگر سنگ های معدنی کم و نادر می باشد. همچنین ساختار آن در صورتی که محیط مناسب نباشد، می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد.

البته توجه داشته باشید تنها استفاده از سنگ نمک کافی نیست و می بایست از دوش آب نمک نیز استفاده کنید تا تاثیر واقعی آن را مشاهده کنید.

دیگر مزایای سنگ نمک

تغییر سریع هوا

این سنگ ها می توانند آلودگی موجود در هوا را از بین ببرند. سنگ های نمک آلایندگی ها و ذرات موجود در هوا را به خود جذب کرده و این امر سبب می شود تا هوا پاک و مناسب برای افرادی که دارای آسم هستند یا تب کرده اند، شود. همچنین برای افرادی که دارای حیوانات خانگی هستند، این سنگ کاربرد دارد. شکل و اندازه ی سنگ نیز بر تعدیل هوا ، کیفیت پاک کنندگی آلودگی ها، گرده ها و باکتری ها نیز تاثیر می گذارد.

ویژگی محافظتی در برابر انرژی های منفی

پیشتر نیز گفته شد که از این سنگها برای دور کردن انرژی های منفی و چشم زخم استفاده می شود. این روزها نیز بسیاری از افراد معتقدند با استفاده از سنگ نمک می توان انرژی های بد را از خانه و محیط دور کرد و فضایی با انرژی مثبت و انرژی بخش، تدارک دید.

تعادل روحی با سنگ نمک ( سنگ هالیت )

هالیت برای افرادی که حالت دمدمی مزاج داشته و یا از بیماری اختلال های فصلی رنج می برند، بسیار مفید می باشد. این سنگها می توانند به متعادل کردن افراد و تنظیم افکار و روح کمک فراوانی کنند. از جمله مزایایی که می توان برای استفاده از این سنگها برشمرد عبارتند از: افزایش روحیه ی مثبت و افکار خوب در هر شرایط و موقعیتی، افزایش و بالا بردن اعتماد به نفس و روحیه ی افراد حساس و دمدمی مزاج.

جنبه ی زیبایی و زیبا شناختی سنگ نمک

از دیگر مزایای استفاده از سنگ نمک می توان به شکل و اندازه ی آن اشاره کرد. سنگ های نمک در عین زیبایی می توانند آرامش و اتمسفر عاطفی و رمانتیک به افراد مختلف انتقال دهند.

آرام بخش

رنگ و انرژی دریافتی از این سنگ ها باعث می شود تا حس اعتماد به نفس، محبت، آرامش و مهربانی به ذهن و جان تزریق شده و برای مدیتیشن و دوره های آرام بخشی، بسیار مناسب باشند. می توان از این سنگ ها در مکان ها و محیط های مختلف در خانه استفاده کرد. برای مثال می توان در اتاق روی میزهای عسلی قرار داد تا انرژی آن برای آرامش افکار و عمق بخشیدن به روابط فردی، منتقل گردد.

پاکسازی ذهن

به دلیل خاصیت و ویژگی پاکسازی، استفاده از هالیت برای پاکسازی به عنوان یک سنگ معدنی بسیار توصیه می گردد. به همین دلیل استفاده از هالیت و قرار دادن آن بر میز ها و یا مناطقی که دارای زاویه ی مناسب می باشد، می تواند تمام انرژی های منفی و ناپاک را از محیط و اشیائی که در اتاق وجود دارد را دور کند.

همچنین می تواند با گرفتن انرژی منفی و تاثیرات جانبی فرکانس ها و مغناطیس های دستگاه های الکتریکی، محیط را برای مدتها برای آرامش و راحتی، مناسب سازد.

سنگ های نمک همچنین بر چاکراها تاثیر مثبت و به سزایی می گذارند.

همانطور که می دانید استفاده از سنگ نمک تنها به این روش های درمانی محدود نشده و می توان با ترکیب کردن آن در غذا، به خوش طعم و با کیفیت تر شدن غذا کمک فراوانی کرد.

1سنگ-نمک-کریستال
سنگ-نمک-کریستال
سنگ نمک پاینده
سنگ نمک پاینده
سنگ نمک آبی رنگ
سنگ نمک آبی رنگ
سنگ نمک آبی رنگ در معدن
سنگ نمک آبی‌رنگ در معدن
سنگ نمک انفجار شده
سنگ نمک انفجار شده
سنگ نمک سفید
سنگ نمک سفید
سنگ نمک دستی
سنگ نمک دستی
سنگ نمک درجه 1
سنگ نمک درجه یک
سنگ نمک خوب
سنگ نمک خوب
سنگ نمک خالص
سنگ نمک خالص
سنگ نمک آبی جدا نشده
1سنگ نمک آبی جدا نشده
نمک دانه بندی هیمالیا
1نمک دانه بندی هیمالیا
سنگ نمک معدن
1سنگ نمک معدن
سنگ نمک قرمز هیمالیا
1سنگ نمک قرمز هیمالیا
سنگ نمک رنگی
1سنگ نمک رنگی
سنگ نمک
1سنگ نمک
سنگ نمک شیشه‌ای یا سنگ نمک کریستال
1سنگ نمک شیشه‌ای یا سنگ نمک کریستال

تاریخچه ی هالیت در دوران باستان

آیا تا کنون به فواید و ویژگی های مهم انرژی بخش و درمانی نمک فکر کرده اید؟ هالیت که به نمک نیز معروف است، ماده ی معدنی است که روزانه با آن سر و کار داریم و علاوه بر خوشمزه کردن غذا، فواید بسیار دیگری دارد. در این مقاله سعی می کنیم تا شما را با ویژگی های انرژی زا و فوق العاده ی این سنگ آشنا سازیم.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد، هالیت نام معدنی برای ماده ای است که ما به آن سدیم کلرید یا نمک می گوییم. نمک متشکل از دو ماده می باشد: سدیم و کلرین.

سدیم ماده ی متغیر، به رنگ نقره ای و به شدت واکنا در برابر آب می باشد. کلرین، ماده ای بسیار خطر و بالقوه گازی کشنده است اما هنگامی که با سدیم کلرید ترکیب می شود، ترکیب سفید رنگی را به وجود می آورد که برای انسان ها بسیار ضروری و مهم می باشد.

هنگامی که نمک با ویژگی های طبیعی و خام خود در طبیعت ظاهر می شود، به آن هالیت یا سنگ های نمک می گوییم. سنگ های نمک، نمک فسیل و هر آنچه که به هالیت سخت اطلاق می گردد، مرتبط به نمکی است که ما آن را می شناسیم.

از دوران باستان تا کنون، نمک توسط قوم های بزرگی مانند رومیان، یونانیان، آسیایی ها و عرب ها در شرایط گوناگون استفاده می شده است، چه در زمینه های تجاری و کاری چه در مراسم و مناسک های مذهبی و دینی. نمک نمادی برای از بین بردن انرژی منفی و دور کردن چشم بد و چشم زخم است. تقریبا در تمامی فرهنگ ها و رسوم مختلف، این سنگ به عنوان طلسمی قوی در برابر جادوی سیاه، جادوگری و دیگر اعمال شیطانی استفاده می شده است. علاوه بر ویژکی محافظتی، این سنگ می تواند عشق، شانس و محبت افرادی را که در اطراف شما هستند، جذب کند.

فواید سنگ هالیت

نمک از کلکسیون های مهم و عرفانی مردم از دوران باستان تا کنون می باشد، به همین

دلیل هنگامی که از هالیت سخن می گوییم، می بایست فواید و ویژگی های نمک را نیز در

نظر داشته باشیم.

هالیت به طور ویژه برای تصفیه ی محیط یا روح بسیار توصیه می شود، چراکه نور همیشه انسان را احاطه می کند. هنگامی که محیط پاک نباشد، بهترین و سریع ترین راه برای تنظیم انرژی و بازگرداندن حالت طبیعی آن استفاده از نمک در حمام ها می باشد.

در بخش درمانی، می توان هالیت را التیام بخش و موثر دانست. با مخلوط کردن نمک در آب گرم و غرغره کردن آن می توان به راحتی تمامی دردها و بیماری هایی که مربوط به گلو می باشد را از بین برد.

اما فواید استفاده از این ماده ی معدنی تنها به بهبود یافتن گلو درد ختم نمی شود. می توانید با استفاده از دندان درد را آرام کرده و با استفاده از آب گرم و نمک، جای جوش را از بین ببرید.

نحوه ی کاربرد و استفاده از هالیت

به طور مختصر در خصوص نحوه ی استفاده از هالیت برای درمان صحبت کردیم. اکنون می خواهیم در زمینه ی انرژی بخش بودن این سنگ با ارزش صحبت کنیم.

از بهترین راه ها برای بهره بردن از این سنگ، آن است که آن را به حمام ببرید. سعی کنید تا پس از دوش گرفتن های روزانه، هرگاه احساس نیاز کردید، دوش آب نمک نیز بگیرید. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که آب نمک را روی سر خود نریزید. دوش آب نمک از گردن به پایین شروع می شود.

نمک را درون آب گرم و ظرف حل کنید. پس از دوش روزانه، ظرف آب نمک را دو دستی گرفته و از گردن به پایین به روی خود بریزید و در همان زمان تنها به نکات مثبت و خوب فکر کنید. نیازی نیست تا گلوله ها و بلورهای نمکی را از روی بدن خود پاک کنید، چراکه این دوش تنها برای پاک کردن ذهن و روح شما است و نه پاک کردن جسمتان. پس از دوش آب نمک می توانید خودتان را خشک کنید.

همچنین از دیگر نکات مهمی که درباره ی هالیت وجود دارد آن است که این سنگ بسیار حساس بوده و استفاده از آن در جواهرات نسبت به دیگر سنگ های معدنی کم و نادر می باشد. همچنین ساختار آن در صورتی که محیط مناسب نباشد، می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد.

البته توجه داشته باشید تنها استفاده از سنگ نمک کافی نیست و می بایست از دوش آب نمک نیز استفاده کنید تا تاثیر واقعی آن را مشاهده کنید.

دیگر مزایای سنگ نمک

تغییر سریع هوا

این سنگ ها می توانند آلودگی موجود در هوا را از بین ببرند. سنگ های نمک آلایندگی ها و ذرات موجود در هوا را به خود جذب کرده و این امر سبب می شود تا هوا پاک و مناسب برای افرادی که دارای آسم هستند یا تب کرده اند، شود. همچنین برای افرادی که دارای حیوانات خانگی هستند، این سنگ کاربرد دارد. شکل و اندازه ی سنگ نیز بر تعدیل هوا ، کیفیت پاک کنندگی آلودگی ها، گرده ها و باکتری ها نیز تاثیر می گذارد.

ویژگی محافظتی در برابر انرژی های منفی

پیشتر نیز گفته شد که از این سنگها برای دور کردن انرژی های منفی و چشم زخم استفاده می شود. این روزها نیز بسیاری از افراد معتقدند با استفاده از سنگ نمک می توان انرژی های بد را از خانه و محیط دور کرد و فضایی با انرژی مثبت و انرژی بخش، تدارک دید.

تعادل روحی با سنگ نمک(سنگ هالیت)

هالیت برای افرادی که حالت دمدمی مزاج داشته و یا از بیماری اختلال های فصلی رنج می برند، بسیار مفید می باشد. این سنگها می توانند به متعادل کردن افراد و تنظیم افکار و روح کمک فراوانی کنند. از جمله مزایایی که می توان برای استفاده از این سنگها برشمرد عبارتند از: افزایش روحیه ی مثبت و افکار خوب در هر شرایط و موقعیتی، افزایش و بالا بردن اعتماد به نفس و روحیه ی افراد حساس و دمدمی مزاج.

جنبه ی زیبایی و زیبا شناختی سنگ نمک

از دیگر مزایای استفاده از سنگ نمک می توان به شکل و اندازه ی آن اشاره کرد. سنگ های نمک در عین زیبایی می توانند آرامش و اتمسفر عاطفی و رمانتیک به افراد مختلف انتقال دهند.

آرام بخش

رنگ و انرژی دریافتی از این سنگ ها باعث می شود تا حس اعتماد به نفس، محبت، آرامش و مهربانی به ذهن و جان تزریق شده و برای مدیتیشن و دوره های آرام بخشی، بسیار مناسب باشند. می توان از این سنگ ها در مکان ها و محیط های مختلف در خانه استفاده کرد. برای مثال می توان در اتاق روی میزهای عسلی قرار داد تا انرژی آن برای آرامش افکار و عمق بخشیدن به روابط فردی، منتقل گردد.

پاکسازی ذهن

به دلیل خاصیت و ویژگی پاکسازی، استفاده از هالیت برای پاکسازی به عنوان یک سنگ معدنی بسیار توصیه می گردد. به همین دلیل استفاده از هالیت و قرار دادن آن بر میز ها و یا مناطقی که دارای زاویه ی مناسب می باشد، می تواند تمام انرژی های منفی و ناپاک را از محیط و اشیائی که در اتاق وجود دارد را دور کند.

همچنین می تواند با گرفتن انرژی منفی و تاثیرات جانبی فرکانس ها و مغناطیس های دستگاه های الکتریکی، محیط را برای مدتها برای آرامش و راحتی، مناسب سازد.

سنگ نمک همچنین بر چاکراها تاثیر مثبت و به سزایی می گذارد.

همانطور که می دانید استفاده از سنگ نمک تنها به این روش های درمانی محدود نشده و می توان با ترکیب کردن آن در غذا، به خوش طعم و با کیفیت تر شدن غذا کمک فراوانی کرد.

 

 

BUY NOW