نکاتی درباره ی نمک تزئینی بدانید

اگر تا کنون از نمک تزئینی و خواص و ویژگی های این نمک اطلاع و آگاهی نداشتید، در این مطلب تلاش کردیم تا برای شما به بررسی آن بپردازیم. با ما همراه باشید تا از این نمک بیشتر بدانید.

نمک تزئینی چیست؟

امروزه نمک های تزئینی را می توان در مغازه ها و فروشگاه های مختلف مشاهده کرد. نه تنها این نمک های تزئینی از زیبایی و طرح های متنوع برخوردار هستند که برخی از آنها مانند لامپ بوده و مزیت های فراوانی دارند. در این مطلب تلاش شده است تا به بررسی آنکه این نمک چیست، چگونه کار می کند، و مزایای آن چه می باشند، پرداخته شود.

نمک تزئینی

نمک تزئینی را بیشتر بشناسیم

نمک تزئینی شامل مدل ها و طرح های مختلف است که یکی از این نمونه ها، نمک های تزئینی لامپی می باشند. این نمک دکوری یا تزئینی، مانند چراغ رومیزی است و از بلاک فانوسی نمک های هیمالیا ساخته شده است که از چراغ امن تر و ساده تر می باشد. بعضی از این نمک ها بسیار ساده هستند -کریستال نمکی با یک چراغ درون آن- درحالیکه دیگر نمک ها می توانند در طرح ها و شکل های متنوع و مختلف در کریستال های نمکی کوچک تر در کاسه باشند یا به صورت حکاکی در شکل های جدید و بی نظیر تولید شوند.

کریستال های رنگی

درحالیکه کریستال های نمک که به طور کلی برای طعم دار کردن غذا استفاده می شود روشن یا سفید رنگ می باشند، کریستال ها و نمک های مورد استفاده برای نمک های دکوری یا تزئینی بیشتر در طیف رنگی صورتی می باشند. رنگ این نمک ها به دلیل مواد معدنی اضافی موجود و اکسید آهنی که در نمک ها وجود دارد، صورتی می شود. به دلیل دانه های رنگ صورتی نمک صورتی هیمالیا، بیشتر لامپ های نمکی رنگ صورتی- گلبهی زیبایی را از خود ساطع می کنند. دیگر لامپ های نمک های هیمالیایی رنگبندی های متنوعی دارند که بیشتر در طیف سفید تا خاکستری تیره قرار می گیرند.

نمک هایی که به صورت قدیمی استخراج می شوند، همانند دیگر نمک ها برای طعم دار کردن غذا نیز می توان از آنها استفاده کرد. بسیاری معتقدند نمک های طبیعی از مزیت ها و فواید بیشتری برخوردار است که نمک های ید دار و موجود در بازار این چنین نمی باشند. از کریستال های نمک های استخراجی می توان برای حمام یا دوش نمک و چاشنی غذا نیز استفاده کرد.

مزایای استفاده از نمک تزئینی با نمک های دکوری

یکی از دلایلی که این نمونه لامپ ها طرفدار بسیاری دارند این است که برای سلامت روح و ذهن بسیار مفید واقع شده اند. طرفداران طبیعت درمانی و طب های سنتی، بر این باورند که نصب کردن چراغ نمک در خانه می تواند به کیفیت هوا و فضای اتاق یا خانه، کمک فراوانی کند، انرژی موجود را افزایش دهد، حال و روحیه را بهبود داده، و حتی فرکانس ها و تشتشعات ناشی از استفاده از دستگاه های الکترونیکی و برقی را نیز کاهش می دهد.

هنگامی که لامپ های نمکی به صورت طبیعی ملوکول های موجود در هوا را به خود جذب می کنند، آلودگی هوا مانند گرد و خاک نیز جذب شده و در کریستال های نمک گرفتار می شوند.

فیلتر سازی و تهویه ی این ذرات گرد و خاک کمک می کند تا آلودگی هوا کاهش یافته و حتی ممکن است به درمان و یا از بین رفتن آسم و بیماری های تنفسی و آلرژی های فصلی کمک بزرگی نماید.

یون های منفی و مثبت در نمک تزئینی

همچنین این باور وجود دارد که لامپ های نمکی یون های منفی تولید می کنند، که به مصاف مبارزه با یون های مثبتی که در هوا موجود می باشند، می روند. یون های مثبت می تواند جریان خون و جریان اکسیژن درون مغز را کاهش می دهد، که می تواند انرژی شما را کاهش داده، موجب بی خوابی و از بین رفتن تمرکز و فعالیت های مفید و سودمند شده، و شما را بیشتر در معرض حال بد قرار دهد. همچنین گفته شده که  یون های منفی الکترومغناطیس های متشعشع و تولید شده از رادیو، تلویزیون، تلفن ها، و دیگر دستگاه های الکترونیکی را تقویت می بخشد، که این ادعای غلطی است

ظاهری زیبا و جذاب

نمک های تزئینی و دکوری می توانند مظهر و نمایی زیبا را به خانه ببخشند و از وسیله ها و لوازم دکوری خانه به شمار بروند. این چراغ های نمکی می توانند زیبایی طبیعی و دلنشینی را در خانه ایجاد کرده و نور بهتری را در خانه فراهم کنند که این نور با چشم ها همراه بوده و آسیبی به دید نمی زند. چراغ های نمکی در مقایسه با چراغ های معمولی پخش نور بهتر و غیر قابل آسیب به چشم، تولید می کنند.

دکور و خانه آرایی با چراغ های نمکی

فرقی نمی کند که شما به مزیت ها و فواید چراغ های نمکی اعتقاد و باور داشته باشید یا خیر، اما این چراغ ها می توانند نما و منظره ای چشم نواز و جذاب را برای خانه فراهم نمایند. چراغ های نمکی مناسب با برق یا سبک دکور و چیدمان نامتعارف است، اما می توان آنها را به عنوان تزئین مدرن یا سبک های مینیمالی نیز، استفاده کرد.

اندازه ی کوچک، زیبایی، و قابل حمل و جابه جایی بودن این نمک های تزئینی باعث شده تا از این چراغ ها در جای جای خانه بتوان استفاده کرد و آنها را در مکان های مختلف، قرار داد. می توانید از چراغ های نمک بر روی میز کار خود در خانه، یا به عنوان چراغ های رومیزی نمکی یا چراغ های مطالعه استفاده کنید یا حتی می توان به عنوان یک دکور در قفسه از آن استفاده کرد.

از چراغ های تزئینی و دکوری نمکی می توان در اتاق خواب کودکان یا نوجوانان به عنوان یک شیء دکوری جذاب استفاده کرد.

با این حال هر گاه که بخواهید از این چراغ های نمکی استفاده کنید ظاهر زیبا و دلنشین آنها روشنایی فوق العاده ای را برای خانه ی شما فراهم می کند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص نمک تزئینی و چراغ های نمکی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

برای اطلاع از قیمت نمک تزئینی و یا خرید نمک تزئینی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

BUY NOW